Wynajem aut na minuty w Gdańsku – na czym polega, jakie ma zalety?

W dzisiejszych czasach usługi transportowe przybierają różne formy. Świadczące je firmy dokładają starań, aby sprostać oczekiwaniom klientom i zaproponować im możliwie jak najlepsze udogodnienia. Doskonałym tego przykładem jest wynajem samochodów na minuty, który w Gdańsku cieszy się dużą popularnością.

Samochód na minuty w Gdańsku – dlaczego warto go wynająć?

Wymienić można parę ważnych powodów, dla których opłaca się wynająć auto na minuty. Gdańsk to doskonały przykład miasta, gdzie zapotrzebowanie na tę usługę stale rośnie. Przede wszystkim jest to bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu da się zaoszczędzić sporo cennego czasu i pieniędzy. Kierowca płaci tylko za pokonany dystans i czas przejazdu. Nie ponosi wydatków na zakup paliwa, ubezpieczenie czy przeglądy. Samochód na minuty traktowany jest jako znakomita alternatywa dla transportu publicznego, a także opcja dla osób zasiadających za kółkiem sporadycznie. Usługa najmu aut na minuty opiera się na idei współdzielenia. Jeden samochód w ciągu doby jest udostępniany co najmniej paru osobom, co pozwala zmniejszyć ślad węglowy oraz ilość szkodliwych substancji zanieczyszczających środowisko.

Samochód na minuty w Gdańsku – jak wynająć?

W celu wypożyczenia samochodu na doby, należy zainstalować na smartofnie aplikację PANEK CarSharing. Po założeniu w niej konta trzeba poczekać aż zostanie ono aktywowane. Kiedy to nastąpi, można rozpocząć korzystanie z usługi. Bez aplikacji nie da się otworzyć pojazdu oraz zakończyć usługi. Jest ona także potrzebna do płacenia za przejazdy oraz zgłaszania usterek. Wszystko jest bardzo proste – aplikacja jest łatwa w obsłudze. Kierowcy doceniają to, że nie trzeba podpisywać żadnych umów i załatwiać formalności związanych z najmem osobiście. Są jednak sytuacje, kiedy prezentowana forma najmu okazuje się niewystarczająca, ponieważ pojazd niezbędny jest na dłużej, np. na kilka dni. W takim przypadku najlepiej wypożyczyć auto na doby – Gdańsk również i w tym zakresie ma kierowcom sporo do zaoferowania.