Dlaczego warto wybrać się do Ustronia Morskiego?

Miłośnikom wypoczynku nad Morzem Bałtyckim z pewnością do gustu przypadnie klimatyczna wioska położona 12 kilometrów od Kołobrzegu.

Ustronie Morskie zapraszają turystów przez okrągły rok. Atrakcji z pewnością nie zabraknie.

Chlebem i morzem Ustronie Morskie stoi

Chleb od wieków jest uznawany za podstawę każdego posiłku. Starsze pokolenia pamiętają jeszcze, jak na bochenku przed jego krojeniem stawiano nożem znak krzyża. Z podobnym szacunkiem podchodzono do niego, gdy ten niespodziewanie upadł na podłogę.

Te i inne zwyczaje z nim związane można przypomnieć sobie w Skansenie Chleba znajdującym się w Ustroniu Morskim przy ulicy Kołobrzeskiej 9. Każdy z odwiedzających będzie miał możliwość upieczenia własnego chleba w starym piecu opalanym drewnem.

W muzeum można również wysłuchać licznych prelekcji i wykładów na temat historii młynarstwa i piekarnictwa na terenie Polski.

Największą atrakcją miejscowości i głównym powodem, dla którego turyści tak licznie ją odwiedzają jest Morze Bałtyckie. Osoby spragnione odpoczynku wybierają Ustronie Morskie ze względu na piękną, szeroką i czystą plażę, która ciągnie się wzdłuż 2100 metrów linii brzegowej. Najlepszą jej rekomendacją jest odznaczenie „Błękitną flagą”.

Turyści mogą przespacerować się molem. W Ustroniu jest ich aż trzy. Jedno z nich jest co prawda prywatne, ale właściciel udostępnił je wczasowiczom.

Ustronie Morskie – dziki zachód w Polsce 

Każdy kto chociaż raz oglądał western kojarzy charakterystyczne miasteczka, w których rządzą rewolwerowcy i poszukiwacze złota. Wcale nie trzeba jechać daleko, aby je odwiedzić. Będąc w Ustroniu Morskim można poczuć niesamowitą atmosferę tego miejsca. Western City jest otwarte od maja do października w godzinach od 10:00 do 19:00.

Co czeka na zwiedzających Western City?

  • Poznanie historii plemion zamieszkujących takie miasteczko,
  • Możliwość obejrzenia strojów i sprzętów, którymi się posługiwali,
  • Wejście do tipi,
  • Nauka tańca kowbojskiego,
  • Plac zabaw z równoważnią indiańską,
  • Pokazy konne.

Tutaj dowiesz się jeszcze więcej na temat Western City w Ustroniu: https://ustronie24.pl/dlaczego-warto-odwiedzic-western-city-w-ustroniu/.