Jak spakować się na pierwszą delegację i o niczym nie zapomnieć?

Nowa praca bywa stresująca, a gdy do tego szef wysyła Was na pierwszą delegację sytuacja jest jeszcze bardziej stresująca. W końcu każdy chce zrobić dobre wrażenia i to fakt niezaprzeczalny. Oczywiście do takiej podróży trzeba właściwie się przygotować. Dziś doradzimy Wam, jak to zrobić. Koniecznie przeczytajcie nasz krótki poradnik dla każdego roztargnionego mężczyzny.

Dobra walizka podróżna to podstawa

Wiadomo, że na każdą podróż trzeba dobrze się spakować, ale nim przejdziemy do tego, co spakować czas dowiedzieć się, w co się spakować. I tutaj rzecz jasna sprawdzi się tylko i wyłącznie dobra walizka podróżna. Pamiętajcie, że wybór ma znaczenie. Zatem nie należy zabierać walizki w kolorze różowym od partnerki. Walizka podróżna powinna być elegancka i utrzymana w stonowanym kolorze, który jest klasyczny. Dobrym wyborem jest walizka w kolorze czarnym czy metalicznym. Ale czas dowiedzieć się jeszcze więcej o cechach dobrych modeli. Otóż walizki podróżne powinny być wykonane z mocnego tworzywa. Nie powinno ono być podatne na uszkodzenia, za to powinno być wodoodporne. Doskonale sprawdzi się materiał ABS. Dla wygody walizka powinna być wyposażona w 4-łożyskowe kółka. Przy wyborze zwróćcie jeszcze uwagę na materiał, z którego są wykonane. Jeżeli chcecie, aby kółka nie były głośne, to istotne by były one wykonane przynajmniej w części z kauczuku. Dobrze jeżeli przy tym będą obracane o 360 stopni. Dzięki temu łatwiej będzie Wam pokonywać większe nierówności. Dla bezpieczeństwa walizka powinna być wyposażona w szyfrowany zamek. Dla jeszcze większej wygody i komfortu prowadzenia powinna posiadać teleskopową i wysuwaną rączkę. Wiadomym jest, że mężczyźni rzadko kiedy układają ubrania delikatnie. Zdecydowanie częściej upychają je na siłę. Dlatego też dobrze jeżeli walizka posiada mocny, a wręcz bardzo mocny stelaż.

Ilość ubrań ma znaczenie, nie za dużo nie za mało

Cóż, ludzie dzielą się na dwie grupy, albo pakują za dużo rzeczy, albo wręcz przeciwnie za mało. Jedno i drugie rozwiązanie jest błędne, gdyż trzeba spakować tylko tyle rzeczy, ile rzeczywiście się potrzebuje. Jedna para spodni więcej czy jedna więcej bluzka się przyda. Ale nie ma sensu zabierać kilku zapasowych par ubrań. Do tego jeszcze nie zapomnijcie, że trzeba pakować tylko takie rzeczy, których będziecie używać. Jeżeli czekają Was spotkania biznesowe, gdzie nie będzie obowiązywał najbardziej formalny dress code, to nie ma sensu zabierać eleganckiego garnitury, lecz sprawdzi się koszula, smart casualowa marynarka i spodnie z kantem. Strój trzeba dopasowywać do okazji, a to oznacza, że wybierając się na delegacje trzeba spakować tylko takie ubrania, z których rzeczywiście będziecie korzystać. Gdy jedziecie na dwa dni, to w żadnym przypadku nie zabierajcie dużej walizki, lecz małą w rozmiarze S. Dobrą alternatywą w przypadku krótkich podróży biznesowych jest torba typu weekendówka, która jest wprost stworzona do delegacji.

Przekąski nie zaszkodzą

Oczywiście pamiętajcie, aby zabrać ze sobą na drogę jakąś małą przekąskę. Dzięki temu macie pewność, że podróż upłynie Wam szybciej. Przekąska doda Wam też energii na wykonywani dalszych obowiązków. Możecie więc spakować batoniki zbożowe, ale w chłodne dni tabliczka gorzkiej czekolady także dobrze się sprawdza. Nie zapomnijcie jeszcze o butelce wody, wszak nawadniać się trzeba. Jeżeli nie wyobrażacie sobie podróży bez kawy, to zamiast zatrzymywać się by zakupić kawę na stacji benzynowej, lepiej zabierzcie ze sobą kubek termiczny.

Szybkie i przydatne rady

Czas jeszcze poznać przydatne rady:

Pamiętajcie, aby nie zabierać pełnowymiarowych kosmetyków. Wystarczy tylko kupić miniaturki albo buteleczki i przelać np. szampon. Zawsze sprawdzajcie, czy macie spakowaną bieliznę i szczoteczkę do zębów. Niestety mężczyznom zdarza zapomnieć o tak ważnych rzeczach. Do tego przypominamy, że pakując się, rzeczy najdelikatniejsze i podatne na uszkodzenia trzeba umieścić w samym środku bagażu. Na samym dole powinny znaleźć się buty, a na górze bagażu ręczniki. Przed przystąpieniem do pakowania przygotujcie listę i odhaczajcie to, co już spakowaliście. Dzięki temu unikniecie wpadek.