4 najciekawsze, azjatyckie atrakcje turystyczne!

Azja to niezwykle zróżnicowany i ciekawy kierunek do odkrywania. Wspaniałe kuchnie regionalne, ciekawe kultury, niesamowite krajobrazy i piękne zabytki.

Nie ważne do jakiego azjatyckiego kraju pojedziemy, czeka na nas mnóstwo miejsc do odkrycia. Oto kilka ciekawych propozycji.

1. Palawan na Filipinach

Palawan uznawany jest za jedną z najpiękniejszych wysp w Azji Południowo-Wschodniej. Wchodzi w skład wysp Archipelagu Filipińskiego. Turystów zachwyca przepięknymi plażami ze złotym piaskiem i niesamowitymi krajobrazami naokoło.

Na wyspie znajduje się duża liczba lasów deszczowych, które swoją dziką przyrodą zachęcają do wycieczek trekkingowych. Będąc na wyspie warto odwiedzić Park Narodowy Rzeki Podziemnej Puerto Princesa. Główną atrakcją parku jest rzeka, której ośmio-kilometrowy odcinek przebiega pod ziemią.

Tutaj sprawdź artykuł o najciekawszej atrakcji turystycznej Filipin czyli o Palawanie.

2. Brama do nieba w Chinach

Brama do nieba znajduje się w Parku Narodowym Gór Tianmen w chińskiej prowincji Hunan. Jest to olbrzymie okno skalne na wysokości ponad 1200 metrów. Prowadzi do niego 999 stopni. Widok z dołu zapiera dech w piersiach a po wyczerpującej wspinaczce na sam szczyt schodów czeka na nas niesamowita panorama górska.

Miejsce to jest bardzo popularne wśród turystów. W okolicy warto przy okazji odwiedzić drogę prowadzącą nad przepaścią, na której część kamiennych płyt zastąpiono szklanymi. Spacer z widokiem przepaści pod stopami na pewno zrobi na każdym piorunujące wrażenie.

3. Hang Son Doong

Hang Son Doong uznawana jest za największą jaskinię na świecie. W jej wnętrzu znajdziemy między innymi cały las deszczowy i podziemną rzekę. Zakłada się, że w jaskini można by pomieścić cały wieżowiec. Ze względu na bardzo cenny ekosystem, przywilej zwiedzenia jaskini przypada tylko kilkuset turystom.