Zakrzówek – niezwykłe miejsce w Krakowie

Kraków to jedna z najatrakcyjniejszych destynacji w Polsce. Każdego roku odwiedzają go tłumy turystów. Większość z nich nigdy nie słyszała o Zakrzówku.

Mówiąc o niezwykłych miejscach Krakowa, często mamy na myśli Wawel, Sukiennice, muzea czy kościoły. Architektura, klimatyczne kawiarnie i piękna historia to wizytówki Krakowa. Turyści nawet nie mają świadomości, że wystarczy wsiąść w tramwaj, by po trzydziestu minutach podróży znaleźć się w jednym z najbardziej dzikich i urokliwych zakątków dawnej stolicy Polski.

Zakrzówek znajduje się na obszarze starej wsi, która w 1909 roku została włączono w granice Krakowa. Obecnie, największą atrakcję turystyczną tego miejsca stanowi zalany wodą wapienny kamieniołom.

Zalew Zakrzówek powstał w 1990 roku. Składa się z dwóch zbiorników, które łączy wąski przesmyk. Akwen doskonale sprawdza się jako baza nurkowa. Chętni mogą podziwiać podwodne krajobrazy i celowo zatopione tam eksponaty.

Zakrzówek polecany jest zarówno wielbicielom nurkowania jak i zwykłym turystom, którzy choć na chwilę chcieliby uciec od zgiełku miasta.