Arkadia – co warto zobaczyć?

To jeden z najsłynniejszych parków w Polsce, a jednocześnie – jedna z najbardziej znanych atrakcji turystycznych województwa łódzkiego. Arkadia to nie tylko wieś, ale i piękny, romantyczny park, który powstał pod koniec XVIII wieku z woli Heleny Radziwiłłowej. Wraz z pobliskim pałacem w Nieborowie, park ten jest chętnie wybieranym celem wycieczki. Wizyta na jego terenie to nie lada gratka dla miłośników przyrody i historii.

Co można tutaj zobaczyć?

Park w Arkadii to miejsce wyjątkowe. Widoczna jest tu zarówno fascynacja naturą, jak o wielkie zainteresowanie kulturą oraz sztuką antyku. Główną atrakcją są tu budowle, wzorowane na obiektach antycznych i gotyckich. Zachwycają tu również antyczne rzeźby oraz inne detale, którym warto się przyjrzeć w trakcie spaceru po tym parku. Najbardziej znaną budowlą, z jaką można się w Arkadii spotkać, jest Świątynia Diany. Ten klasycystyczny zabytek był swego czasu miejscem, w którym zgromadzono wiele cennych dzieł sztuki.

Dziś większość z nich można ujrzeć we wnętrzu pałacu w Nieborowie, w którym tuż po zakończeniu II wojny światowej utworzono muzeum. Dla miłośników gotyku obiektami godnymi uwagi stać się mogą z kolei takie budowle, jak Domek Gotycki czy też Dom Arcykapłana.