Niesamowita fortyfikacja – zamek w Malborku

Nasz kraj ma bardzo bogatą oraz burzliwą historię. W jego dziejach przez tereny Polski przewinęło się wiele narodowości, które często zostawiały po sobie wymierne ślady. Tak też było w przypadku krzyżaków – czyli Zakonu Szpitala Najświętszej Maryi Panny w Jerozolimie. Pomimo licznych grabieży po zakonie w Polsce została pewna cenna pamiątka a mianowicie – Zamek w Malborku. Jest on średniowieczną twierdzą, która posiada imponujące rozmiary. Uważany wręcz za twierdzę nie do zdobycia i nie mało w tym prawdy. Polacy w końcu ostatecznie go zdobyli poprzez jego wykupienie.

Z tej fortyfikacji słynie z resztą Malbork. Zamek przyciąga do tego miasta wielu turystów, którzy chcą na własne oczy zobaczyć jak wygląda główna siedziba Wielkiego Mistrza krzyżackiego. Zakon krzyżaków u szczytu potęgi opływał w dostatki, więc nie dziwi fakt, że także Zamek w Malborku jest tak imponujący.

Zwiedzanie Zamku w Malborku jest dziś jest ważnym punktem turystycznym wszystkich, którzy chcą spędzić wakacje nad morzem. Można w nim odbyć doskonałą lekcję historii dla całej rodziny.